Zainspiruj się Zainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Green Lab zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
11 / 07 / 2019

Sprytne rozwiązania, które pomogą ci generować mniej śmieci

W większości gospodarstw domowych każdego dnia zapełnia się przynajmniej jeden worek śmieci, z których tylko niewielka część rozkłada się i nie stanowi ciężaru dla naszej planety. Co zrobić, żebyśmy nie utonęli w odpadach?

czytaj
04 / 07 / 2019

Buty z odpadków i jedzenie ze starych ubrań. To nas czeka w przyszłości?

Do produkcji jednej pary legginsów sportowych długości ¾ zużyto 17 butelek PET. Taką informację można znaleźć na stronie jednego z popularnych sklepów, który niedawno wypuścił całą kolekcję odzieży wykonanej z przetworzonych butelek.

czytaj
16 / 05 / 2019

Kuchnia zero waste. Coś z niczego, czyli pyszne dania, które wyczarujesz z resztek

Polacy wyrzucają mniej więcej 30 % jedzenia, które kupują. Robimy duże zapasy warzyw, owoców, mięsa, pieczywa i nabiału, po czym pozwalamy im zmarnować się w lodówce. Jak tego uniknąć? Z pomocą przychodzi kuchnia zero waste.

czytaj
16 / 05 / 2019

Pięć prostych sposobów, aby żyć bardziej eko

Ekologiczny styl życia wcale nie musi oznaczać stawania na głowie i pilnowania się na każdym kroku. Zmiany można wprowadzać mniej radykalnie. Tak, że praktycznie ich nie odczujesz. Mamy dla ciebie pięć łatwych i przyjemnych sposobów na bardziej ekologiczn

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj