Zainspiruj się Zainspiruj się

Rzeczy z plastiku mogą być inspirujące, pożyteczne, wygodne. Mogą stać się meblem, ubraniem, śpiworem. Na stronie Green Lab zobaczysz, jak może wyglądać drugie życie Twojej butelki.
16 / 05 / 2019

Kuchnia zero waste. Coś z niczego, czyli pyszne dania, które wyczarujesz z resztek

Polacy wyrzucają mniej więcej 30 % jedzenia, które kupują. Robimy duże zapasy warzyw, owoców, mięsa, pieczywa i nabiału, po czym pozwalamy im zmarnować się w lodówce. Jak tego uniknąć? Z pomocą przychodzi kuchnia zero waste.

czytaj
16 / 05 / 2019

Pięć prostych sposobów, aby żyć bardziej eko

Ekologiczny styl życia wcale nie musi oznaczać stawania na głowie i pilnowania się na każdym kroku. Zmiany można wprowadzać mniej radykalnie. Tak, że praktycznie ich nie odczujesz. Mamy dla ciebie pięć łatwych i przyjemnych sposobów na bardziej ekologiczn

czytaj
11 / 04 / 2019

Technologia nie uratuje naszej planety. Zmiany musimy zacząć od siebie

Ekologia dla niektórych to wątek co najwyżej poboczny, dla innych temat rzeka, o którym powinniśmy mówić jak najczęściej. Szczęśliwie druga grupa rośnie w siłę i coraz więcej osób chce uczestniczyć w procesie ochrony środowiska.

czytaj
11 / 04 / 2019

Drugie życie butelki, czyli recykling w pigułce

Mamy 2019 rok. Najwyższa pora przestać myśleć o odpadach jak o śmieciach i dać im drugie życie. Odpowiednio zrecyklingowane butelki i puszki mogą nam posłużyć jeszcze wielokrotnie jako użyteczne opakowania.

czytaj
wczytaj więcej

11 lat do świata bez odpadów

Czy to możliwe? Coca-Cola podjęła ambitne wyzwanie: do 2030 pomoże w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi tylu butelek i puszek, ile trafia do konsumentów. Dzięki temu opakowania dostaną drugie i kolejne życie, a obieg zostanie zamknięty!

dowiedz się więcej

Partnerzy:

Dziękujemy!

Przed nami jeszcze dużo pracy,
ale wierzymy, że razem damy radę!

Możesz zrobić jeszcze więcej
działaj